R

Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)

Podsumowanie pierwszego roku szkolnego z wykorzystaniem Platformy REGSI – w liczbach.

31 sierpnia 2018

Platforma REGSI powstała z myślą o uczniach, nauczycielach, szkołach i przedsiębiorcach, którzy mniej lub bardziej uczestniczą w naszym regionalnym rynku pracy.

Na Platformie znajdują się szkolenia e-learning z zakresu ICT, testy multimedialne z zakresu rozpoznawania predyspozycji zawodowych uczniów, oferty kształcenia zawodowego kierowane do uczniów naszego regionu, a także materiały dydaktyczne przygotowane z myślą o nauczycielach kształcenia zawodowego.

Platforma zyskała popularność wśród mieszkańców naszego regionu (powiatów: lubańskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego), o czym świadczą poniższe liczby:

* prawie 30.000 razy odwiedzono Platformę,

* ponad 1.000 użytkowników utworzyło swoje konto na portalu,

* ponad 1.000 razy użytkownicy Platformy wzięli udział w szkoleniach e-learning i otrzymali stosowne certyfikaty,

* ponad 700 uczniów rozwiązało testy multimedialne otrzymując informację zwrotną dotyczącą ich predyspozycji zawodowych.

Wszystkie szkoły biorące udział w projekcie zamieściły swoje oferty kształcenia zawodowego. Obecnie na Platformie mamy prawie 40 różnych ofert, tak więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Liczby mówią same za siebie. W pierwszym roku szkolnym funkcjonowania Platformy można stwierdzić, że jest to chętnie odwiedzany portal a użytkownicy, którzy utworzyli na nim swoje konta chętnie brali udział w szkoleniach e-learning oraz rozwiązywali testy multimedialne przygotowane z myślą o nich.

Oferty kształcenia zawodowego są aktualne co zapewnia sprawdzone i pewne informacje na temat możliwości skorzystania ze szkoleń umożliwiających uzyskanie lub podniesienie swoich kompetencji zawodowych.

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że ten nowy rok szkolny, będący drugim w historii naszej Platformy, będzie równie owocny w liczbach, a zainteresowani użytkownicy odnajdą na niej intersujące oferty, szkolenia, testy multimedialne i materiały metodyczne.

Wszystkim życzymy udanego nowego roku szkolnego!

R

www.mapadotacji.gov.pl

REGSI © 2016. All Rights Reserved Powered by Aigsc